Eğitimciler

AYTEN ÖZYAYLA

1973 yılında İstanbul’da Boşnak bir ailenin üçüncü kızı olarak doğdu.Pendik İmam Hatip Lisesini bitirdi.Erken yaşta yaptığı evlilikten hiç pişman olmadı.Avrupa İslam Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni bitirdi.Kadından Topluma Eğitim Grubu çalışmalarını,çeşitli vakıf ve derneklerde eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir.

SELMA YÜKSELOĞLU

02.02.1978 yılında İstanbul- Bakırköy’ de doğdu. İlkokulu Yedikule İlköğretim okulunda okuduktan sonra, eğitim kalitesiyle meşhur olmuş Şehremini Kız Kur’ an kursunda, Kur’ an ve din eğitimi aldı. 1991 yılında resmi Yenidoğan Camii Kız Hafızlık Kur’an Kursu’nda 1 sene gibi kısa bir zamanda hafızlığını tamamladı. 20 hatim ile hafızlık imtihanına giren sayılı kişilerden oldu. O sene İmam Hatip Lisesi imtihanlarına girmeye başladı. 1993 yılından 1999 yılına kadar hoca yardımcısı olarak hafız öğrenci yetiştirdi ve hafızlık hocasından aynı zamanda (gramer) arapça eğitimi aldı.

1999 yılında evlendi, 1 kız 2 erkek olmak üzere 3 evladı var. 5 sene yurtdışında kaldı, orada da çeşitli çalışma grupları oluşturup, hem çocuklara hem de kadınlara Kur’ an eğitimi verdi. 2006-2009 yılları arasında Bilgi Çağı Anaokulu’nda 6 yaş öğrencilere Kur’ an eğitimi verdi. 2009 yılından bugüne gelene kadar kadın ve çocuklara yönelik çalışmaları devam ediyor.

‘’Aydost Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği’ne ve bütün çalışanlarına bana Kur’an öğretme imkanı sundukları için çok teşekkür ediyorum.”