HABİBE BAYLAN

1970 Trabzon’da doğdu. 18 yaşına kadar Trabzon’da büyüdü. Üniversiteyi Yıldız Teknik Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik bölümünde okudu. Başörtüsü yasağı nedeniyle mesleğini yapamadı.  Özel ders verdi. Evlendi. Kendisi 4 çocuk annesidir.

Üniversite yıllarında şereflendiği İslam’ı tanıma ve yaşama çalışmaları hala devam etmektedir. Bunun için uzun yıllar Arapça, Kırık-Meal, Tefsir, Fıkıh, Kuran-i  Kavramlar ve yeryüzü ayetleri, Kuran ayetlerini anlama ve yaşama çalışmaları oldu. Hala bu tefekkür ilmi üzerine gruplarla Kuran’ı anlama çalışmalarını sürdürmektedir.

Hesap günü Kur’an’ın ve Kur’an dostlarının şehadetine mahzar olmak dileği ile çalışmalarına devam etmektedir.

FATMA TÜRK

1973 de Trabzon-Of ‘da doğdu.İlk ve ortaöğretimini,ülkemizin değişik yerlerinde okudu.istanbul’da 1990 da lise eğitimini bitirip İst Üniv.Edb.Fak.Tarih Böl.ne girdi.İslam Tarihi ve Osmanlı Tarihi ihtisası yaptı.

1994 de mezun olup evlendi.2000 yılına kadar öğretmenlik yaptı.28 Şubat sürecinde istifa etti.Özel dersler verdi ve sertifikalı mesleki eğitimlere katıldı.12 yıldır eğitim ve yardım çalışması yürüten STK larda İSlam Tarihi,İslam Coğrafyası ve Mukayeseli Yakın Tarih ve Bilim Tarihi dersleri vermekte.3 çocuk annesi olup 2007 yılından buyana İHH insani Yardım Vakfı’nda Kadın Komisyon üyeliği yapmaktadır.

AYTEN ÖZYAYLA

1973 yılında İstanbul’da Boşnak bir ailenin üçüncü kızı olarak doğdu.Pendik İmam Hatip Lisesini bitirdi.Erken yaşta yaptığı evlilikten hiç pişman olmadı.Avrupa İslam Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi ve İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni bitirdi.Kadından Topluma Eğitim Grubu çalışmalarını,çeşitli vakıf ve derneklerde eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir.

SELMA YÜKSELOĞLU

02.02.1978 yılında İstanbul- Bakırköy’ de doğdu. İlkokulu Yedikule İlköğretim okulunda okuduktan sonra, eğitim kalitesiyle meşhur olmuş Şehremini Kız Kur’ an kursunda, Kur’ an ve din eğitimi aldı. 1991 yılında resmi Yenidoğan Camii Kız Hafızlık Kur’an Kursu’nda 1 sene gibi kısa bir zamanda hafızlığını tamamladı. 20 hatim ile hafızlık imtihanına giren sayılı kişilerden oldu. O sene İmam Hatip Lisesi imtihanlarına girmeye başladı. 1993 yılından 1999 yılına kadar hoca yardımcısı olarak hafız öğrenci yetiştirdi ve hafızlık hocasından aynı zamanda (gramer) arapça eğitimi aldı.

1999 yılında evlendi, 1 kız 2 erkek olmak üzere 3 evladı var. 5 sene yurtdışında kaldı, orada da çeşitli çalışma grupları oluşturup, hem çocuklara hem de kadınlara Kur’ an eğitimi verdi. 2006-2009 yılları arasında Bilgi Çağı Anaokulu’nda 6 yaş öğrencilere Kur’ an eğitimi verdi. 2009 yılından bugüne gelene kadar kadın ve çocuklara yönelik çalışmaları devam ediyor.

‘’Aydost Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği’ne ve bütün çalışanlarına bana Kur’an öğretme imkanı sundukları için çok teşekkür ediyorum.”

FİRUZAN ÇETİN

1974 Uşak doğumlu. Ayetlerin sosyolojik ve psikolojik yönünü inceleyerek STK’lar bünyesinde eğitim çalışmaları yapmaktadır.Liseli gençlere gençlik sunumları, üniversiteli gençlerle atölye çalışmaları devam etmektedir. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın gençlik kamplarında eğitim çalışmaları devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir